Chyť mě :)
Stromy v květu a člověk láskou
se nebesům nejvíce líbí.
ASIJSKÉ PŘÍSLOVÍ
POHODA, KLID A RADOST

Léčebné dýchání

Jak dýcháme, tak žijeme!
Dech je spojení se sebou samým a ostatním světem. Již od našeho prvního nádechu je náš dech všude s námi, je v našich radostech i bolestech. Jen se pokaždé projevuje jinak, v každé situaci totiž dýcháme jinak, aniž si to uvědomujeme. Často ani nepostřehneme, kdy strachem skoro nedýcháme. Zcela odlišně dýcháme, když jsme šťastni a jinak když se bojíme. Naše myšlenky, pocity a emoce ovlivňují náš dech, poté i naše tělo. Dechem ovlivňujeme, to jak se cítíme a jaké máme myšlenky. Když si toto pevné a dokonalé propojení dechu, těla a mysli uvědomíme, můžeme sami sobě pomáhat a léčit se. 

Tvrdí se, že téměř každý z nás lidí žijících v západním světě je ve stresu. V okamžiku, kdy se nám přihodí něco nepříjemného, bolavého, necítíme se dobře. Někdy vnímáme větší napětí v těle, přicházejí těžké myšlenky, úzkosti … Když si v tom okamžiku všimneme našeho dechu, zjistíme, že dýcháme rychle, povrchně a mělce. Málokoho však napadne, že pomocí dechu můžeme tento svůj nepříjemný stav změnit. 

Právě dech je totiž ve všech těchto situacích náš nejrychlejší, nejbližší a dokonale účinný pomocník, náš přítel. Je vždy po ruce, když o něm víme, vnímáme ho, je nám okamžitě k dispozici. 

Ať jsme v jakékoli situaci, dech nás okamžitě „postaví na nohy“, pokud mu to dovolíme - pokud si na něj vzpomeneme. 

Uvědomme si dokonalé propojení dechu, těla, mysli a ducha.

Dovolme našemu dechu, aby nás léčil. 

Na individuální terapii nebo na praktickém semináři o správném dýchání se společně učíme správně dýchat, pozorovat, prožívat a poznávat svůj dech, léčit tak své tělo, zklidňovat svoji mysl a poznávat více sami sebe.