Chyť mě :)
Stromy v květu a člověk láskou
se nebesům nejvíce líbí.
ASIJSKÉ PŘÍSLOVÍ
POHODA, KLID A RADOST

Reiki

Slovo Reiki se skládá ze dvou japonských slov
Rei - univerzální moudrost
Ki - životní energie 

Co je Reiki

Reiki je univerzální kosmická energie. V Indii se nazývá také prána v Číně čchi. Tato moudrá, živá a jemná síla léčí a pozitivně působí na všech úrovních člověka. Stačí přiložit ruce a energie Reiki si najde svou cestu, kde je jí nejvíce zapotřebí. Je důležité si uvědomit, že neléčíme my, skrze nás je léčeno. My jsme pouze nástroji. Energie Reiki spouští samoléčitelský a harmonizační proces v organismu, dokáže odstraňovat hluboké příčiny nemocí a její nejhlubší kořeny. Rozpouští emocionální bloky, a tak odstraňuje stres a relaxuje organismus.

Reiki může používat každý, je to nejjednodušší přírodní léčení.

Už v prastarých sánskrtských indických textech, zabývajících se jógou a ajurvédou, najdeme první informace o tomto druhu léčení. Reiki pro nás znovu objevil a pojmenoval dr. Mikao Usui na počátku minulého století. 

Protože Reiki je moudrost a Láska, nemůžeme ublížit. Také se při přenosu Reiki nelze energeticky vyčerpat, protože námi správně vedená energie pouze prochází. 

Jak Reiki léčí

V našem těle a kolem něj máme energetická centra zvané čakry, Energie v našem těle vede po energetických dráhách, tzv. meridiánech. Energie Reiki pomáhá odstraňovat bloky jak z center, tak z energetických drah, z celého těla i z jednotlivých orgánů a tak postupně dochází k vyrovnávání naší energie. Začíná proudit volněji i blokovanými, oslabenými místy. Reiki pozvolna a jemně odstraňuje bloky - příčinu nemoci. A když je odstraněna příčina – místo je energeticky dobito, zmizí následek - nemoc. Zdraví fyzického těla ovlivňuje naši psychiku a naopak psychika ovlivňuje zdraví fyzického těla. 

Reiki je veliký dar, který nás otevírá Lásce, Lásce bez podmínek, bez hranic.

Ošetření Reiki

Ošetřovaný je vždy oblečen, nejlépe v pozici vleže, která je nejvhodnější pro naprosté uvolnění organismu, ke kterému při ošetření Reiki dochází.

Ošetření Reiki je vhodné pro každého. Trvá většinou hodinu a provádí se přikládáním rukou, nebo zcela bez dotyku tj. pouze několik málo centimetrů nad tělem.

Při ošetření dochází k celkovému posílení organismu životní energií Reiki, která tím nastartuje samoléčebné schopnosti organismu. Povzbuzuje –  energetizuje, zároveň harmonizuje a pomáhá k celkové relaxaci.

Ošetřovaní se většinou cítí po ošetření osvěžen, nabit energií a současně zcela v klidu a uvolněn.

Zasvěcení neboli iniciace do energie Reiki

Energie Reiki je předávána mistrem Reiki při zasvěcení (iniciaci). Mistr Reiki je pouze prostředníkem (nástrojem) pro zasvěcující energii, která proudí skrze něj z Nejvyššího Univerzálního zdroje a je předávána a zakotvena zasvěcovanému. V průběhu iniciace se zasvěcovanému vylaďují čakry a energetické dráhy, aby mohlo dojít k přenosu Reiki. Zasvěcovaný se tak stane nástrojem - zprostředkovatelem této kosmické energie, aby pak mohl sám zaktivizovat vnitřní sebeléčící schopnosti u sebe, nebo u člověka, na kterého působí, a tak spustil léčebný proces svůj nebo druhých lidí. 

Zasvěcení je svátek pro mistra i zasvěcovaného a schopnost používat Reiki i po absolvování I. stupně je aktivována na celý život.