Chyť mě :)
Stromy v květu a člověk láskou
se nebesům nejvíce líbí.
ASIJSKÉ PŘÍSLOVÍ
POHODA, KLID A RADOST

Tibetské zpívající mísy

Tibetské zpívající mísy svým jedinečným nádherným zvukem harmonizují organismus, zklidňují mysl a vedou nás k sobě samému.

Co jsou tibetské zpívající mísy

Tibetské zpívající mísy slouží již přes 5 tisíc let k léčení nemocí těla i mysli a k účinné meditační praxi. Tibeťané také věří, že zvuky mís přinášejí esenci učení o překonání duálního způsobu vnímání (vnímání protikladů), že nás vedou k naší podstatě, k poznání toho co doopravdy jsme. I dnes se stále používají jako velmi účinný nástroj při energetické léčbě a jako zvukový průvodce meditací.

Tvrdí se, že tibetské mísy jsou podle tradice vyrobeny ručně ze sedmi kovů, z nich každý symbolizuje kov jedné planety: Zlato symbolizuje Slunce, stříbro Měsíc, rtuť Merkur, měď Venuši, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn. Každý kov produkuje určitý zvuk, včetně harmonických tónů a dohromady pak vytvářejí výjimečně znělý a posvátný zvuk ÓM, v míse navíc bohatý na alikvotní tóny. Přesné poměry jednotlivých kovů v mísách se různí. Každá mísa je jedinečná nejen svým tvarem, velikostí, zdobením, ale i tím jak zní. 

Prodávají se i mísy, které nejsou vyrobeny ručně, ale strojově a ty se k léčbě příliš nehodí.
Při minulé návštěvě v Indii jsem si dovezla dvě nádherné mísy údajně z 12 kovů. Jsou to také " vodní" mísy. Když se tyto mísy naplní vodou voda a rozezní se, vytvářejí jedinečné fontánky a obrazce. U těchto mís je možné i léčení vodou.

Jak tibetské mísy působí

Vibrace zpívajících mís se velmi rychle rozšíří do celého těla díky vysoce vodivé vodě, protože tělo jí obsahuje okolo 70%. Voda vede zvuk 3x rychleji než vzduch. Výsledkem je tedy jakási vnitřní masáž buněk. A nejen to. Lidské tělo je živou bytostí vibrací a vlnových délek. Každá buňka našeho těla vibruje a zní. Každý orgán našeho těla má svoji specifickou frekvenci. Zdravý orgán je „vyladěný“ a vibruje ve své typické a optimální frekvenci, zatímco vibrace nemocného orgánu je narušena, zvuk mísy ji dokáže harmonizovat. 

Vibrace zpívajících mísy se dotkne každé buňky a tím každé části našeho těla, (ať je to kost, orgán, sval, krev, lymfa, nervový systém...) Vše v našem těle začne souznít s jejími vibracemi, vylaďuje se, zesiluje svoji energii a opět nalézá svou původní přirozenou frekvenci, nastává samoléčebný proces těla.
Synchronizují se tak i mozkové vlny a hemisféry a navozují pocit zklidnění, mysl se ztišuje a dochází k uvolnění celého těla. 
Zpívající tibetské mísy se svým zvukem dotýkají a vylaďují i naše další jemněhmotná těla.

Zvuk tibetských zpívajících mís se dotýká naší duše. 

Harmonizace tibetskými mísami

Zpívající mísy při harmonizaci pokládám přímo na tělo (klient je oblečen) i okolo těla.

Některé z účinků harmonizace zvukem:

Jak já prociťuji zvuk tibetské mísy

Když rozezpívám tibetskou mísu, kterou vnímám jako bytost, tak její zvuk rozechvívá prostor kolem mne. Cítím, jak proniká do vnitřního prostoru mého těla, do veliké hloubky a spojuje se s mojí vnitřní podstatou, s tím co doopravdy jsem ... a vše se pak stává Jedno.