Chyť mě :)
Stromy v květu a člověk láskou
se nebesům nejvíce líbí.
ASIJSKÉ PŘÍSLOVÍ
POHODA, KLID A RADOST

Letní týdenní kurz jógy

28.7. - 4.8.2012
Tvořivé a relaxační centrum Oslavice u Velkého Meziříčí
pro začátečníky i pokročilé

Srdečně vás zvu na relaxační týden do kraje malířů a básníků Českomoravské Vysočiny. Uprostřed čarokrásné přírody a společnosti milých lidí prožijeme společně týden dovolené spojené s cvičením jógy v tradičním pojetí, které působí celistvě na tělo, mysl a duši. 

Budeme praktikovat jógu, toulat se místní krajinou, koupat se v lesním rybníku, sbírat v lese houby a bylinky na loukách. Zpívat, recitovat a poslouchat mantry, tancovat, léčit se tibetskými mísami, povídat si, poslouchat a meditovat. To vše nám může pomoci více otevřít naše srdce a ještě více se dotknout naší podstaty, toho co opravdu jsme, našeho pravého Já. 

Józe se budeme věnovat 3x denně: ranní rozcvička v trávě, dopolední a odpolední cvičení, podle počasí venku či uvnitř. Protáhneme se v průpravném cvičení a zharmonizujeme v jógových pozicích (ásana). Uvědomíme si a poznáme svůj dech v dechových cvičeních, pročistíme energetické tělo v dechových technikách (pránájáma). Uvolníme své tělo a zklidníme mysl v hluboké relaxaci (joganidra) a meditaci. 

Vědomě tak budeme pozorovat, prociťovat a poznávat naše tělo, dech, mysl a vědomí. Při večerním setkávání (satsang) a nejen při něm si můžeme uvědomit pravdivost těchto slov: „Klid nemusíme hledat; my sami jsme bytostí klidu. Vždy a všude můžeme poodstoupit od svých myšlenek a emocí, stáhnout se do své vnitřní existence, do místa naprostého klidu a ticha, a prostě být.“ 

Ubytováni budeme 7 dní v Tvořivém a relaxačním centru Oslavice (http://www.tvorive-centrum.cz), kde nás čeká 3x denně domácí vegetariánská strava. 

Cena: 4800,- Kč 

Přihlášky zasílejte na e-mail: olgakralikova@joga-terapie.cz., v případě dotazů volejte na tel. +420 737 840 647.

Lektorka jógy: Olga Králíková